• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,53
  • DOW 300,85%52 291,56
  • Nasdaq −0,52%25 344,4
  • FTSE 1000,7%10 534,4
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,16
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,53
  • DOW 300,85%52 291,56
  • Nasdaq −0,52%25 344,4
  • FTSE 1000,7%10 534,4
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,16
Dividendimaksu langetus võib küll riigile raha juurde tuua, kuid tundub asjatu ahistamisena, leiab ehitusmaterjalide tootjate liidu esimees ja Kunda Nordic Tsemendi juhatuse esimees Meelis Einstein.
Kunda Nordic Tsemendi juhatuse esimees Meelis Einstein
  • Kunda Nordic Tsemendi juhatuse esimees Meelis Einstein
  • Foto: Raul Mee
Dividendimaksu väljamaksete sidumine eelnevate aastatega on imelik, sest on näha survet igal aastal dividende maksta. Firmad teevad oma plaanid selle järgi, millal on vaja investeerida, ja see ei ole sugugi igal aasta sama summa. Suuremateks investeeringuteks on vaja mõnikord raha koguda. Nii tundub maksu sidumine regulaarsete väljamaksetega asjatu ahistamisena, mis kokkuvõttes kaasa ei aita.
Oluline asja juures on see, et samaaegselt ei hakata meie maksu aluspõhimõtet (maksustada dividende, mitte raha, mis ootab investeerimist või väljamaksmist) kuidagi muutma. 

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele