Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter konstrueerib Eesti rahvale tema isiklikku puurtorni ja valitsus on rõõmsasti nõus selleks ka rahva raha andma, sest ega meid Euroopa kvaliteetrahvastest muud eraldagi kui õnne õuele toov naftamaardla, kirjutab ajakirjanik Aivar Õepa.
See oli iroonia. Irooniliseks muutusin siis, kui Sutter ETV “Esimeses stuudios” sellest rääkis, kuidas analüütikud ennustavad naftatarbimise kasvu ja kuidas Eesti Energia kivist bensiini välja pigistamise tehnoloogia on maailma naftaturul konkurentsivõimeline. Sutteril on muidugi oma agenda. Selge see, et põlevkivienergeetika on möödanik, midagi peaks põlevkiviga ikkagi tegema ja bensiinitootmine tundub mõistlik mõte, eriti kui saab riigilt välja pommida raha, mis kesist tasuvusarvutust turgutab.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elektrienergiaga seotud väljakutse ei ole niivõrd tehnoloogiline, kuivõrd kinni meie suhtumises, kirjutab Energiasalv Pakri OÜ juhatuse liige Peep Siitam.
Riik ei peaks tegema suurinvesteeringut põlevkivisse, mis on Euroopa Liidu üha karmistuva kliimapoliitika valguses määratud väljasuremisele, leiab Äripäev juhtkirjas.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.