Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Volvo Cars kaalub Stockholmis IPO-t
Hiina Geelyga ühinemise plaani maha matnud sõiduautotootja Volvo Cars kaalub hoopis Stockholmi börsil IPO tegemist.
Volvo autode koostetehas Daqingis Hiinas. Hiina on Volvo suurim turg.
Foto: Volvo Cars
Volvo Carsi tänase pressiteate kohaselt kaalub ettevõtte nõukogu tänavu hiljem aset leidva IPO võimalust. "Potentsiaalne bösil noteerimine võiks olla loogiline järgmine samm Volvo Carsi tekonnast kapitaliturgudel ning võimaldaks uutel aktsionäridel osaleda Volvo Carsi tulevikus," seisab teates.
Volvo Cars ja selle Hiina omanikfirma Geely on Volvo aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) määramata ajaks edasi lükanud, viidates kaubanduspingetele maailmas ning autotootjate aktsiate viimase aja langusele, vahendab Reuters.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.