Ekspress Grupp suurendab aktsionäridele makstavat dividendi
Ekspress Grupi suuromanik Hans Luik ja talle kuuluv OÜ HHL Rühm esitasid aktsionäride koosolekule täiendavad ettepanekud, millega suurendatakse aktsionäridele makstavat dividendi, aga vähendatakse aktsiate tagasiostuks suunatud raha.
Ekspress Grupi suuromanik Hans Luik on teinud aktsionäride koosolekule ettepaneku suurendada välja makstavat dividendi.
Foto: Raul Mee
Kui varem oli meediaettevõte Ekspress Grupp välja kuulutanud 0,05eurose dividendi aktsia kohta, siis nüüd on uueks dividendiettepanekuks 0,08 eurot aktsia kohta, mis teeb 1,74eurose aktsia hinna pealt dividenditootluseks 4,6%.
Meediakontsern Ekspress Grupp ASi digitellimuste hulk kasvas võrreldes eelmise aastaga Balti riikides kokku 50%, esimese kvartali kasvu näitasid tellimused 8%.
Ekspress Grupi juhi Mari-Liis Rüütsalu sõnul on kontsernil suur investeerimishuvi ülevõtmistesse, kuigi meedia pole valdkonnana suutnud Balti riikides investeeringuid väga ligi meelitada.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.