Raisio lahkub Venemaalt: äri võtavad üle Vene ja Eesti firmad
Helsingis noteeritud toiduainetootja Raisio teatas, et on müünud oma äri Venemaal kohalikule ettevõttele ja kaubamärgi kasutamise õiguse sel turul Eestis registreeritud osaühingule.
"Oleme tõsiselt hukka mõistnud Vene rünnaku Ukraina vastu," ütles Raisio tegevjuht Pekka Kuusniemi börsiteate vahendusel. "Rünnaku tõttu ei ole tegevuse jätkamine Venemaal enam võimalik ja selle arvestusega on tehtud ka müügiotsus. Leitud lahendus on parim nii ettevõttele kui ka töötajaile Venemaal."
Soome energiakompanii Fortum, kes lõpetas Venemaale investeerimise, jätkab riigis tegevust, kuid tütarettevõtte juhatus on nüüdseks asendatud kohalike juhtidega, kirjutab Helsingin Sanomat.
Helsingi börsil on nii mõnigi populaarne aktsia, millel on aasta algusega võrreldes hästi läinud. Samas on aktsiate hulgas ka kukkuvaid nuge, mis on toonud suuri kaotusi, kirjutab Kauppalehti.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.