Enefit Green kasvatas tulusid, aga andis kasumis järele
Taastuvenergiafirma Enefit Green kasvatas oma äritulusid aastaga 16%, – 77,5 miljoni euroni. Samaaegselt toimunud kulude kasv vähendas ettevõtte kulumieelset ärikasumit ehk EBITDAt 10%, – 41,1 miljoni euroni, selgub börsiteatest.
Enefit Green juhatuse esimees Aavo Kärmas tõdeb, et kuigi tootmist suudeti tänavu suurendada, siis madalamate elektrihindade mõju on olnud näha ka ettevõtte kasumireal.
Foto: Andras Kralla
Tallinna börsi põhinimekirjas noteeritud ettevõtte kvartali puhaskasum vähenes aastatagusega võrreldes 13% ehk 30,5 miljoni euroni, mis teeb 0,12 eurot aktsia kohta. Müügitulu teenis ettevõte 68,79 miljonit eurot. Sellele lisaks teenis Enefit Green taastuvenergia toetuse ja muude ärituludena 8,72 miljonit eurot.
Mullu lahti läinud energiakriis, inflatsioon ja sõda pole ainsad, mida investoritel praegu karta, usub investor Ivar Mägi. Tema koos investor Indrek Nauriga selgitasid lahti käimasolevate kriiside mõjud aktsiaturgudele ja hoiatasid ka järgmiste probleemide eest.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.