Tallinna börsi dividendikuningad: kolm aktsiat paistavad silma mitmekümneaastase ajalooga
Tallinna börsilt leiab kolm ülistabiilset dividendiaktsiat, mis pole omanikutulu maksmist kordagi 18 aasta jooksul katkestanud, üks neist on sõltumata majanduse käekäigust investoreid rõõmustanud isegi 25 aastat järjest.
Harju Elekter on maksnud dividende juba 25 aastat ning börsifirma juhi Tiit Atso sõnul on see saanud võimalikuks tänu sellele, et ettevõte on olnud kogu aeg kasumlik.
Foto: Liis Treimann
Kõige pikema ajalooga dividendimaksja Tallinna börsi ajaloos on Harju Elekter. Tegemist on börsifirmaga, kes maksab omanikutulu 1998. aastast ja seda sarnaselt veidi hilisemast ajast alates ehk 2006. aastast dividende maksva Tallinna Veega katkematult. Väljamaksete suurus on mõlemal siiski kõikunud, tulenevalt majanduses või ettevõttes valitsenud olukorrast.
Ettevõte teatas investoritele, et juhtkond on teinud otsuse maksta eelmise aasta kasumist dividendideks 75%, mis tähendab aasta varasemaga võrreldes väiksemat dividendi.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.