Balti börside suurima käibe tegi dividende lubanud Tallink
Neljapäevase börsipäeva lõpuks tõusis Balti koondindeks +0,15%, Tallinna börs +0,42% ning Riia börs +0,77%. Ainsana taandus Vilniuse börs -0,03%. Silmapaistva käibega oli Tallinki aktsia.
Neljapäevase börsipäeva jooksul tegi suurima käibe dividende lubanud Tallink.
Foto: Liis Treimann
Põhinimekirja aktsiatega tehti kokku 4830 tehingut, millest 1392 tehti Tallinki aktsiatega. Tehingute kogukäive oli veidi üle 2,7 miljoni euro, millest 0,85 miljonit eurot moodustasid tehingud Tallinki aktsiatega. Tõusis 13 ning langes 15 aktsiat.
Balti aktsiaindeksid lõpetasid esmaspäevase kauplemispäeva punases ja Baltic Benchmark langes -0,13%. Kui Tallinna börs kukkus vaid -0,02%, siis lõunanaabritel läks veelgi halvemini, sest Riia turg taandus -0,67% ning Vilnius kaotas -0,48%.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.