S&P 500 indeksi viimase 20 aasta statistika näitab (ja tegelikult vanemad andmed ka), et esmaspäev on päev, mil turg on kõige pessimistlikum.
Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix
Turuosalised on juba ammu teadnud, et statistiliselt on S&P 500 jaoks halvim kuu september ja parim juuli. Kuid millegipärast ei räägita nädalapäevadest, kuigi ka siin on huvitav muster.
Uusi tippe vallutanud peamised USA aktsiaindeksid taandusid neljapäeval kui keskpankurid viitasid baasintressimäära jäämisele kõrgemale tasemele kauemaks.
Minu jälgimisnimekirjas oleva Neste 15protsendine kukkumine Helsingi börsil pani mind uurima, kas kätte jõudis kuulsa Soome kütusefirma lõpuagoonia või tekkis hoopis hea ostukoht.
Wall Streeti investeerimisstrateegia "müü mais ja lahku" on ajalooliselt soovitanud investoritel enne suve müüa ja sügisel odavamalt tagasi osta. Kuid analüütikute sõnul on valimisaastatel see strateegia ebaefektiivne.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.