Naftafutuurid on aprilli tipuga võrreldes langenud ligikaudu 13%.
Foto: Reuters/Scanpix
Naftahinnad langesid esmaspäeval pärast seda, kui OPEC+ pikendas oma tootmiskärbeid 2025. aastani, kuid teatas ka, et hakkab sügisel mõningaid vabatahtlikke kärpeid leevendama.
Norra nafta- ja gaasitootja Equinor minu portfellis avaldas mullusega võrreldes kehvemad kvartalitulemused, kuid üllatusena ei hakanud aktsia selle peale langema.
Kuna USA majandusandmed näitavad, et inflatsioon on endiselt kõrge, siis nafta hinnad langesid ning West Texas Intermediate odavnes 78 dollarini barrelist. Hinnalangusele aitab kaasa, et mõned OPEC+ tootjad soovivad tootmisvõimsuse suurendamist.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.