Hinda survestavad OPEC+ plaanid ja võimalus, et Vene barrelid naasevad turule.
Foto: AFP/Scanpix
West Texas Intermediate (WTI) langes neljapäeval ligikaudu 1%, kukkudes 67 dollarini barreli kohta. Päev tagasi tegi too suurima tõusu kahe nädala jooksul, kallinedes 2,2%.
Mure täiemahulise kaubandussõja ja kasvava pakkumise pärast turul viis naftafutuurid kolmapäeval kuue kuu madalaimale tasemele, tõmmates endaga kaasa ka energiavaldkonna aktsiad, vahendas Yahoo Finance.
USA president Donald Trump ähvardas kehtestada 200% tollitariifi Euroopa veinidele, šampanjale ja teistele alkohoolsetele jookidele, mis on viimane käik USA ja ELi vahelises kaubandussõjas.
Kulla hind tõuseb prognoosi järgi üle 3 100 dollari untsi kohta, kuna president Donald Trumpi poolt vallandatud segadused seoses tollimaksudega põhjustasid aktsiate müügilaine ning vabad vahendid suunatakse kulda, mis on turvalisem varaklass.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.