Balti börside suurim tõusja oli Nordecon, USA aktsiaturg kardab Powelli tagandamist
Neljapäev oli Balti börsidel taas punane päev. Balti koondindeks taandus 0,05%, Tallinna börs 0,11% ning Vilniuse börs 0,1%. Ainsana edenes Riia börs 0,27%.
Suurima päevakäibe tegi neljapäeval Ignitis grupė, mille aktsiatega tehti tehinguid 0,35 miljoni euro eest. Aktsia hind jäi eelmise kauplemispäevaga võrreldes muutumatuks.
Kolmapäeval lõpetas suurem osa Balti börse punaselt. Balti koondindeks taandus 0,15%, Riia börs 0,12% ning Vilniuse börs 0,02%. Ainsana edenes Tallinna börs 0,11%.
Balti börsid lõpetasid teisipäeva erisuunaliselt. Balti koondindeks taandus 0,38% ja Tallinna börs 0,21%. Edenesid Riia börs 0,08% ning Vilniuse börs 0,03%.
Balti börsid alustasid nädala esimest päeva valdavalt rohelises, samal ajal kui Wall Street valmistus ette nädalaks, mis on täis kaubanduspingeid ja majandusandmeid.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.