Lõhekasvanduste kasumlikkus paistab olevat langemas ja suuresti on selles süüdi Norra valitsus uue maksuga. Et see maks kuhugi niipea ei kao, pean kaduma hoopis mina – ehk maha müüma kas kõik Lerøy Seafoodi aktsiad või osa neist.
Mõtlesin, et pangauudistele vahelduseks uurin parem, kas on midagi selgunud Norra valitsuse lõhemaksu plaani kohta. Senine käik maksukirve näol ja nukker väljavaade tuleviku osas panid mind müügimõtteid mõlgutama.
Kas sellest oli veel vähe, et Norra ressursirendi maksu kehtestas ja minu Lerøy positsioon uppi kukkus, nüüd tuli päevapealt veel ka dividendide maksumäära tõus. Minu jaoks realiseerus ootamatult aktsia poliitiline risk.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.