Hüpikfirmad ehk pop-up-ettevõtted võiks tuua vanalinna uut hingamist ja uusi sihtgruppe, rääkis Tallinna uus abilinnapea Joosep Vimm saates „Turismitund“.

- Tallinna vanalinn on koroonaviiruse levik ajal tugeva löögi alla sattunud.
- Foto: Liis Treimann
Räägime sellest, mida võiks tulevik tuua Tallinna ja vanalinna turismile. Saates on külas ka Ryan Jenkins, kes on kruiisituristidele linnatuure korraldavate ettevõtte Den Eesti ja Waypoint Tallinn tegevjuht. Arutleme, kuidas kujundada ümber vanalinna ettevõtluskeskkonda, et see oleks välis- ja siseturistidele atraktiivne külastuspaik. Samuti räägime, kuidas hajutada linnas kruiisituriste ja mida peale vanalinna veel Tallinnas külalistele näitama peaks. Saate teises pooles räägivad külalised, miks nad turismimaksu ei poolda, ja arutlevad restoranide käibemaksu alandamise küsimuse üle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kriisi mõju leevendamiseks otsustas Tallinna linnavalitsus aprilli lõpuni jätkata 80protsendilist üürisoodustust linna äripindu kasutavatele toitlustajatele, kaubandus- ja teenindusettevõtetele ning ööklubide omanikele.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.