Enefit Greeni dividendi suurus võib löögi alla sattuda
Enefit Greenil on keeruline eelmise aasta rekordkasumeid ületada, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim. Samas on kasuminumbriga seotud aktsionäridele väljamakstava dividendi suurus.
Räime sõnul on neil kindel dividendipoliitika: maksta välja 50% ettevõtte netokasumist. „Eelmise aasta erakorralisest suurest kasumist me mingit nii-öelda hinnaalandust ei teinud, maksime 110 miljoni eurosest puhaskasumist 55 miljonit eurot dividendidena välja,“ rääkis Räim.
Energiafirma Enefit Greeni selle aasta teise kvartali äritulu kahanes aastaga 13% ja ärikulu kasvas 32%. Kvartali puhaskasum kahanes 15,8 miljoni euro võrra, kasum aktsia kohta langes esimesel poolaastal 0,12 eurole aktsia kohta.
Investorid ei olnud Enefit Greeni tänasteks majandustulemusteks valmis ja aktsia kukkus üle nelja protsendi – hästi läks neil, kes müüsid oma osaluse õigel hetkel.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.