“Kõik, mis sai nihu minna, läks nihu.” Indrek Neivelt ja Tõnu Pekk põrkuvad pensionisüsteemi üle arutades
Pensionisüsteemi terav kriitik Indrek Neivelt leiab, et pensioni teise samba reformiga „kõik, mis sai nihu minna, läkski nihu“, Tuleva pensionifondi kaasasutaja Tõnu Peki arvates on asi teisiti.
Tänaseid noori ei peaks sundima pensioni koguma, leiab Indrek Neivelt. Tõnu Peki sõnul elavad paremini aga need, kes on pikaajaliselt kapitali kogunud.
Kuid kui rääkida finantskirjaoskuse kasvatamisest, ei asenda midagi isikliku raha kogemust. Siin on riigil võimalus pakkuda vajalikku toetust Eesti lastele, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Dmitri Fefilov.
Tegelikult on just väiksema sissetulekuga inimesed need, kelle jaoks II sammas võib tulevikus olulist rolli mängida, kirjutab sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse ja majandusekspert Magnus Piirits ministeeriumi blogis.
Eesti ühiskond vajab pikemaajalist, poliitilisest tsüklist sõltumatut pensionistrateegiat, mis annaks inimestele kindlustunde ja stabiilsuse, kirjutab Swedbanki pensioni valdkonnajuht Kaire Peik.
Arutelud teise pensionisamba üle ei vaibu. Ja ilmselt mida lähemal on valimised, seda valjemad on avaldused ja erksamad välja käidud näited. Kuid praegune arutelu toimub viisil, mis ei võimalda kokkulepet, sest võrdleme ja arutame valesid asju, leiab Delovõje Vedomosti börsitoimetaja Dmitri Fefilov.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.