• OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
  • OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
Vene gaasimonopol Gazprom teatas, et vähendab alates reedest Valgevenele müüdava gaasi kogust ligi poole võrra, kui Minsk oma kasvavat võlga ära ei maksa.
Ühtlasi avaldas Gazpromi pressiesindaja lootust, et gaasikatkestus ei mõjuta gaasitarneid teistele klientidele Euroopas.
Eelmise aasta lõpul sõlmitud lepingu kohaselt kohustus Valgevene alates selle aasta algusest maksma tuhande kuupmeetri gaasi eest sada dollarit. Seejuures nõustus Gazprom, et Valgevene maksab algul 55% gaasihinnast ja maksab 23. juuliks kogunenud võla ära. Valgevene seda teinud ei ole. Gazpromi hinnangul on võla suurus praegu 456 miljonit dollarit, edastab RIA Novosti.
Nüüd väidab Gazprom, et kuna Valgevene ei ole täinud võetud kohustusi, vähendatakse talle gaasi andmist 45% võrra ehk siis koguseni, mille eest tegelikult makstakse.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele