• OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
  • OMX Baltic0,01%308,18
  • OMX Riga0,38%903,5
  • OMX Tallinn0,05%2 103,59
  • OMX Vilnius0,2%1 453,27
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,27%10 489,46
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,38
Reformierakonda kuuluv ja erakonda tänavu kolmandas kvartalis 100 000 krooniga toetanud IT-valdkonna ettevõtja Eero Tohver ütles täna Äripäevas kajastatud R-skandaali kohta, et nüüd peaks ametkonnad astuma omalt poolt mingi sammu, enne ei saa kedagi süüdlaseks pidada.
„Nüüd peaks reaalselt mingi samm järgnema ametkondade poolt, kui see just tehniliselt võimatu pole. Usun Eesti politsei- ja kohtusüsteemi,“ sõnas Tohver. Kui mingit sammu ei järgne, ei näe Tohver põhjust, miks süüdistada Jaanus Rahumäge või Robert Antropovit.
„Mina kipuks praegu ikka uskuma ja arvama, et asi oli nii, nagu Rähumägi ja Antropov ütlevad. Antropovit ma ei tunne, aga Rahumäge tean küll ja ma ei näe põhjust, miks arvata, et ta tõtt ei räägi,“ märkis Tohver. Tema sõnul on raske öelda, kas Rahumägi oleks pidanud väljapressimise peale näiteks politseisse pöörduma. „Ma ei tea kõiki asjaolusid ja raske on isegi öelda, kas ma ise oleksin samas olukorras politseisse pöördunud," ütles Tohver.
Ettevõtja sõnul on sümpaatne, et teema tõstatus Äripäevas pärast valimisi, kuna vastasel korral oleks erakond saanud löögi valimistel olenemata sellest, kas lõpuks jäävad skandaali sattunud poliitikud süüdi või mitte.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele