• OMX Baltic−0,05%307,98
  • OMX Riga0,64%905,86
  • OMX Tallinn0,07%2 104,04
  • OMX Vilnius−0,01%1 450,31
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,08%10 470,3
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,27
  • OMX Baltic−0,05%307,98
  • OMX Riga0,64%905,86
  • OMX Tallinn0,07%2 104,04
  • OMX Vilnius−0,01%1 450,31
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,08%10 470,3
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,27
Gaasi põhivõrgu müümisele vastu seisva Eesti Gaasi juhi Tiit Kullerkupu kinnitusel hindab riik nende võrku liiga odavaks.
Ehkki gaasi põhivõrgu hind on praegu lahtine, on konkurentsiamet välja öelnud, et võõrandamisele kuuluva vara hind võiks olla minimaalselt 120 miljonit eurot. "Eesti Gaasi aktsionäride hinnangul võib hind olla oluliselt suurem," seisab Eesti Gaasi juhi poolt valitsusele saadetud kirjas. Eesti Gaasi suuromanikud on Vene Gazprom, Saksa Ruhrgas ja Soome Fortum.
Valitsus soovib põhivõrku Eesti Gaasist eraldada. Gaasifirma on selle vastu ning peab lahenduseks, et põhivõrk on eraldi tütarfirmas, mille juhtimisse ja investeerimisotsuste langetamise kaasataks ka riik.
Ühtlasi pakub Eesti Gaas, et riik võiks põhivõrgu ostmiseks mõeldud raha kulutada veeldatud gaasi ehk LNG-terminali rajamiseks. "Eelnõu kohaselt on LNG-terminal ning ülekandeteenuse pakkumine eraldiseisvad ja teineteisest eraldatud tegevused. Seega saaks riik varade omandamiselt säästetud vahendid investeerida otse LNG terminali rajamisse või muudesse varustuskindlust otseselt suurendavatesse investeeringutesse (nt välisühendused)," teatas Eesti Gaas.
Valitsus otsustas täna jätkata Eesti Gaasilt põhivõrgu eraldamise protsessi.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele