• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,73%10 538,07
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,02
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,73%10 538,07
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,02
Täna riigikogu infotunnis kasutas keskerakondlane Heimar Lenk juhust ja küsis keset finantsperspektiivi arutelu peaminister Andrus Ansipilt, kas ta on kaalunud tagasiastumist.
"Tuleva aasta eelarve on võrdlemisi vilets, nii et Keskerakond on sunnitud ööistungeid korraldama," alustas Lenk pikema sissejuhatusega. "President on sunnitud korraldama oma juures ümarlaudu, sest Eesti demokraatia on kriisis. Teid on süüdistatud ülbitsemises ja teie erakonda valedes, mustades rahaskeemides. Sellest minu küsimus: kas, härra peaminister, olete kaalunud erakonnakaaslastega tagasiastumist peaministrikohalt või partei esimehe kohalt?"
Kuna küsimus oli teemaväline, siis märkis riigikogu aseesimees Jüri Ratas, et Ansip ei pea sellele vastama, kui ta seda ei soovi. Kuid Ansip siiski vastas:
"Küllap Heimar Lenk on juba niipalju kogenud riigikogu liige, et ta teab seda, et Eesti kõige populaarsema erakonna esimehe poolt, peaministri poolt valitsuskriisi esilekutsumine siis, kui on arutamisel väga tõsised finantsküsimused, ei ole arukas, see pole üleüldse arukas ja seetõttu selliseid arutelusid võib edendada Keskerakonna kontoris, aga need ei ole ühiskonnale tõsiseltvõetavad alternatiivid. Aitäh!"

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele