• OMX Baltic−0,05%307,98
  • OMX Riga0,64%905,86
  • OMX Tallinn0,07%2 104,04
  • OMX Vilnius−0,01%1 450,31
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,08%10 470,3
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,27
  • OMX Baltic−0,05%307,98
  • OMX Riga0,64%905,86
  • OMX Tallinn0,07%2 104,04
  • OMX Vilnius−0,01%1 450,31
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,08%10 470,3
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,27
Mahepõllundust viljeleva Saidafarmi osanik ja juht Juhan Särgava peab oluliseks toidu tooraine madalamat maksustamist.
„Kui oleks minu teha, siis ma tooksin käibemaksu põllumajanduslikele toorainetele praegusest poole madalamale,“ ütles ta ja lisas, et kui need kolm protsenti, kes toodavad toitu, annavad ülejäänud 97 protsendile suupoolist natukenegi odavamalt, siis kogu palganõudlus ülejäänud sektorites on selle võrra madalam. Särgava sõnul panustavad targad maad kõigi trikkidega just põllumajandusse.
Igale tooraine eurole lisandub Särgava sõnul Eesti tingimustes enne lõpptarbijani jõudmist üheksa eurot. „Kui esimesse eurosse panustada, siis see panus võimendub suurusjärgus üheksa korda ühiskonna jaoks,“ teatas ta.
Reedene Äripäev kirjutab, et Eesti on toiduainetele kehtiva ühtse 20-protsendise käibemaksuga Euroopa Liidus esirinnas, meie toiduarvetel on käibemaks oluliselt suurem kui Soomes, Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes riikides.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele