• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,03%7 362,94
  • DOW 300,35%51 847,39
  • Nasdaq −0,26%25 521,2
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,04
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,03%7 362,94
  • DOW 300,35%51 847,39
  • Nasdaq −0,26%25 521,2
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,04
Tänane riigikohtu otsus, mis kaotab apteekide asutamispiirangud, on regionaalminister Siim Kiisler hinnangul ainuõige samm, mis parandab ravimite kättesaadavust just maapiirkonnas.
"Regionaalpoliitiliselt on selline otsus kindlasti mõistlik. Olukord, kus regionaalpoliitika sildi all piirati tegelikult ravimite kättesaadavust, oli kasulik mingile ettevõtjate ringile, kuid selgelt kahjulik maapiirkonna elanikele," ütles Kiisler pressiteates.
Ravimiameti andmeil on viimase viie aastaga uksed sulgenud 54 apteeki, neist 20 maapiirkondades.
Regionaalministri hinnangul on piirangute kaotamine ja turu avamine esimene samm õiges suunas. "Lisaks tuleks väga tõsiselt lauale võtta debatt selle üle, kas köhasiirup ja peavalurohi võiks müügil olla ka mujal kui apteekides," selgitas Kiisler.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele