Igasse Venemaalt tulevasse sõnumisse ei peaks suhtuma kui valesse ja negatiivsesse, soovitas Venemaal tegutseva ehitusfirma ASi Irest Ehitus juht ja omanik Rein Kiudsoo.
„Iga kord on eestlastel midagi kommenteerida igale Venemaa ütlusele,“ märkis Kiudsoo. „Iga kord otsitakse neist sõnumitest mingit viga ja häda. Tuleks rahulikult suhtuda, ei ole vaja kogu aeg igale ütlusele kohe reageerida ja vastata,“ andis ta nõu meie poliitikutele.
Peaminister Andrus Ansip kohtub homme Peterburis Läänemeremaade Nõukogu tippkohtumise raames Venemaa peaministri Dmitri Medvedeviga. Kohtumisel tuleb tõenäoliselt jutuks Eesti ja Venemaa piirilepingu sõlmimine, samuti võimalused taaskäivitada juba aastate eest loodud valitsustevahelise majanduskomisjoni koostöö.
Rein Kiudsoo ütles, et esialgu on sellest kohtumisest ilmselt raske midagi konkreetset oodata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Irest Ehitus tegutseb Venemaal 2001. aastast, kontor asub Peterburis. Kiudsoo andmeil moodustas firma mullusest käibest 90 protsenti tööd Venemaal. „Sel aastal võib see tõusta isegi saja protsendini,“ lisas ta.
Irest Ehitus on spetsialiseerunud kaupluste ehitamisele. Firma suurim klient on praegu Kesko. Irest Ehitus on ehitanud Keskole viimastel aastatel näiteks kaupluse Jaroslavli, Tuulasse, Moskvasse, Peterburi ja selle lähedusse.
„Vaadates, kui aktiivselt tegutsevad Soome firmad Venemaal, siis kindlasti mahuks idaturule ka palju rohkem Eesti firmasid ja Eesti kaupa ning võidaks kogu Eesti majandus,“ ütles Kiudsoo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!