Tööjõusse investeerimist aitaks paremaks muuta ressursimaks, mis aitaks vähendada ka OÜtamist, leiavad keskerakondlastest ministrid Taavi Aas ja Tanel Kiik. Eksperdid suhtuvad ideesse skeptiliselt.

- Majandus- ja taristuminister Taavi Aas näeb tööjõusse investeerimise soodustamise võimalusena ressursimaksu.
- Foto: Raul Mee
Praegu on tööjõusse investeerimine võrreldes masinatesse investeerimisega ebavõrdses seisus, aga seda aitaks lahendada ressursimaks, mis aitab ühtlasi vähendada OÜtamist, tõdesid majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning sotsiaalminister Tanel Kiik Keskerakonna korraldatud maksudebatil erakonna kontoris Äripäeva küsimusele vastates.
Seotud lood
Ehituskeemia tootja Krimelte nõukogu esimees Jaan Puusaag ütles, et vaidleks OÜtamise ehk ühemehefirmalt juhiteenuse ostmise taunimisele vastu. „Kuid kui maksuamet on sedasi rohkem rahul, siis las ta olla,“ sõnas ta.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.