Rahvapidu Tallinna börsil: Enefit tegi Baltimaade rekordi
Taastuvenergiatootja Enefit Greeni aktsiaid märgiti kes lühemaks, kes pikemaks ajaks hoidmiseks, kes kahe kontoga ja kes kogu perega, aga see võtab laulupeoga võrreldavaid mõõtmeid ja teeb Baltimaade rekordi.
Täna selgus, et Enefit Greeni aktsiaid märgiti üle rohkem kui neljakordselt ning aktsia hinnaks kujunes 2,9 eurot, mida on vähem kui märkimise ülemiseks piiriks pandud 3,15 eurot. Ettevõtte aktsiate märkimisel osales enam kui 60 000 investorit – ligi 5 protsenti Eesti elanikest.
Kinnisvaraarendaja Arco Vara tegevjuht Miko-Ove Niinemäe tõdes, et osales väikeses mahus Enefit Greeni IPO-l, kuid neljakordne ülemärkimine tuli talle vaatamata soodsatele oludele üllatusena. Niinemäe näeb, et investorite arvu kasv on kasulik kõigile.
Tallinna börsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Ott Raidla ütles, et Enefit Greeni IPO on investorite kaasatuse poolest mäekõrguselt Eesti ja ka kogu Baltikumi ajaloo suurim.
Suurettevõtja Neinar Seli ütles, et märkis Enefit Greeni aktsiaid kahe ettevõtte alt mõlemal juhul umbes 130 000 euro eest, lisaks veel ka ise sadakonna tuhande eest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.