Leedu peaministri Ingrida Šimonyte sõnul võib elektri ja gaasi hinna kompenseerimine järgmise aasta eelarves nõuda 0,5–1 miljardit eurot, kirjutab Verslo Žinios.
Energia ja kõrged elektri hinnad on domineerinud Rootsi valimiskampaanias ja eile tuli valitsus välja oma programmiga, kus 30 miljardit Rootsi krooni läheks kodumajapidamistele ja sama palju ettevõtetele kaitseks suurte elektrikulude vastu, kirjutab Dagens Industri.
Valitsuse pakutud elektriturureformi eesmärk on võita kodutarbijatele need mõned aastad, mille järel turule jõuaks rohkem tootmisi, seni saab Eesti Energia soovijatele müüa põlevkivist toodetud elektri baasil antud hinna eest aga elektrit, mida võib toota millest iganes. Ka biomassist.
Osa suurtootjatest on sunnitud elektri hinna tõusu tõttu tootmise ajutiselt peatama. Probleem on jõhker, nentis tsemenditootja Kunda Nordic Tsemendi juht Meelis Einstein.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.