ESTO finantsinspektsiooni trahvist: võtame vastutustundlikku laenamist tõsiselt
Finantsinspektsioonilt vastutustundliku laenamise põhimõtte rikkumise eest maksimumtrahvi saanud laenu- ja järelmaksuäri ESTO parandas pahandust tekitanud probleemi, kinnitab ettevõtte Eesti ärijuht ja kaasasutaja Martin Ustaal.
Laenu- ja järelmaksuäri ESTO ärijuhi Martin Ustaali sõnul on ettevõte teinud finantsinspektsiooniga igakülgset koostööd.
Foto: Liis Treimann
Äripäev kirjutas suvel, kuidas ESTO sai finantsinspektsioonilt 32 000 eurot trahvi, sest oli andnud laenu inimestele, kes ei oleks pidanud laenu saama.
Paar päeva tagasi oli mul taas “üks silm nutab, teine silm naerab”-olukord. Ettevõte, kuhu olen raha paigutanud, saatis mulle pika-pika kirja, kuid paraku oli selle sisu ütlemata kriitiline.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.