Tallinn kaotas kannatuse ja trahvis ühistranspordisüsteemi pakkujat
Viimastel kuudel on Tallinna ühistranspordi elektroonilistes süsteemides esinenud korduvaid tõrkeid, pealinn teatas, et on lepingupartnerit ASi Ridango juba ka trahvinud.
Abilinnapea Kristjan Järvani sõnul ei ole linn olukorraga rahul. „Mõistame, et infotehnoloogilisi tõrkeid võib aeg-ajalt esineda, kuid antud juhul on need kestnud ebamõistlikult kaua. Et motiveerida süsteemide töökindluse tagamist, oleme rakendanud ka trahve.“
Vahepealne olukord IT-sektoris oli ka ebanormaalne, kui oodati IT-firmadelt 100–300 protsenti kasvu, praegu toimubki normaliseerumine, ütles tehnoloogiafirma Ridango äriarendusjuht Argo Verk Äripäeva raadios.
Alates 1. novembrist asendatakse Tallinnas trollibussid tavalise bussiliiklusega, trollidega seotud 140 töötajale pakutakse tööd bussi- ja trammipargis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.