Auvere elektrijaam oli mullu suvel 3 kuud hoolduses ja läheb tänavu suvel jälle
Foto: Liis Treimann
Eesti Energia andis täna hommikul elektribörsile Nord Pool teada, et nende 270megavatine Auvere põlevkivielektrijaam läheb homsest kinni ja on vähemalt kolmapäeva hommikuni turult väljas. Põhjuseks märgiti katla tugisüsteemide rike.
Eesti Energia kontserni teise kvartali müügitulu vähenes aastaga 6,6% ehk 387,8 miljonile eurole, puhaskasumiks kujunes 33,1 miljonit eurot, mis teeb aastaseks kukkumiseks 69,6%.
Eesti Energia nõukogu kutsus juhatuse esimehe Andrus Durejko ettepanekul ettevõtte juhatusest tagasi tehnoloogia arenduste ja uute ärivaldkondade eest vastutanud juhatuse liikme Kristjan Kuhi.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.