Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tanel Kiik: ka e-sigaret kahjustab tervist, seda ei saa propageerida
Eesti peaks igakülgselt keskenduma suitsetajate arvu jätkuvale vähendamisele, mitte otsima alternatiivseid samuti tervist kahjustavaid tubakatooteid, põhjendab sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) e-sigareti vedelike maitsete keeldu Eestis.
Riigikogu liige Tarmo Kruusimäe (Isamaa) kirjutas Äripäevas, et musta turuga võitlemiseks tuleb e-sigareti vedeliku aktsiisimäära vähendada ja muuta e-vedelike maitsete regulatsiooni aktsiisi- ja tubakaseaduses.
ERRile teadaolevalt kaalub riigikogu nikotiini vabadele e-sigareti vedelikele täielikku aktsiisivabastust ja nikotiiniga vedelikele kahekordset aktsiisi langetust praeguselt 20 sendilt milligrammi kohta.
Sotsiaalminister Tanel Kiik seisab valiku ees, kas võidelda kuumutatavate sigarettide turule lubamise vastu või minna kaasa parlamendi enamuse ja oma erakonna tahtega.
Selleks, et vähendada musta turgu, tuleb e-sigareti vedeliku aktsiisimäära vähendada ja muuta e-vedelike maitsete regulatsiooni aktsiisi- ja tubakaseaduses, kirjutab riigikogu liige Tarmo Kruusimäe (Isamaa).
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.