Omavalitsuse suurem maksutulu tähendaks senisest paindlikumat lähenemist ja kohalikele oludele paremini vastavat rahastusmudelit, kirjutab Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk.

- Mikk Tuisk.
- Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl
Vabariigi president Kersti Kaljulaid rääkis riigikogu hooaja avaistungil vajadusest jaotada maksutulu rohkem kohalike omavalitsuste kasuks. „Kas äkki pole ka meie tänase päeva põletava vabaduste vaidluse lahendus just anda senisest suurem osa me maksutulust kohalikele omavalitsustele, kes saaks siis oma inimesi hoida nii, et keegi ei tunneks end ebaolulise vähemusena, unustatuna omal maal,“ ütles president.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jagan president Kersti Kaljulaidi seisukohta, et omavalitsustele tuleks rohkem otsustusõigust anda maksuraha kasutamisel ja autonoomiat maksuvahemike kehtestamisel, kirjutab Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.
President Kersti Kaljulaid rõhutas riigikogu avaistungil peetud kõnes vajadust seista keskkonnasõbraliku tulevikumajanduse eest ning märkis, et Eesti kohalik omavalitsus väärib eelarvet, mis kujuneks sõltumatult riiklikest programmidest ja katuserahadest – valimiste aastal jagatud odava laenuraha kullasära tuhmub kiiresti.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.