Eelmisel aastal oli ilmselt kõige suuremaks toeks ettevõtetele töötasu hüvitamine. Ka nüüd on see vajalik nendele ettevõtetele, kes piirangute tõttu kannatavad, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina ajendatuna Äripäeva küsimusest, mida ta soovitaks praeguses olukorras peaminister Kaja Kallasele.

- Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina
- Foto: Andras Kralla
Kuigi Eestis on COVID-19 haigestumus praegu kordades suurem, kui möödunud aasta kevadel, ja surve tervishoiusüsteemile kriitiline, tuleks arvestada, et taust on oluliselt erinev. Võrreldes aastataguse ajaga, on praegu välisnõudlus oluliselt paremas seisus. Me teame paremini, kuidas viirus käitub ja ühiskonda mõjutab, ning mis peamine: vaktsineerimine hakkab üha enam viiruse levikut ja mõju pidurdama. Samas on kriis paljude ettevõtete jaoks väga kaua kestnud ning see on vähendanud nende võimalusi sellele vastu seista ja kohaneda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.