Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Aivar Kokk: tõmbame aktsiisitõusule pidurit
Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadust tuleb muuta, et lõpetada ebavõrdne konkurentsiolukord võrreldes meie lähinaabritega, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk (Isamaa).
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on välja toonud, et peab üldist konkurentsiolukorda arvestades õigeks riigikogu Isamaa fraktsiooni algatatud seadusemuudatust, mis hoiaks ära 2022. aastaks planeeritud aktsiisitõusud. Koja hinnangul tuleks põllumajandussektoris kasutatava kütuse aktsiisi langetada Läti ja Leeduga võrreldavale tasemele.
Nii ettevõtjad kui avalikkus ootab arusaadavat ja pädevat põhjendust, mis alustel rahandusministeerium hindab, et kui diislikütuse aktsiis taas tõuseb, siis seekord see hoopis kasvatab Eestis tankimist, kirjutab õliühingu tegevjuht Mart Raamat.
Koroonapandeemia tõttu sügavasse miinusesse langenud eelarvetasakaal lähema viie aasta jooksul nulli ei jõua, riigi võlakoormus kasvab enam kui viiendikuni SKPst.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.