Täielikult vaktsineeritutele on kõrge viirusnakkuse näitajate perioodil asjakohane luua privileege, kirjutab Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

- Paavo Nõgene.
- Foto: Liis Treimann
Alustuseks sõnastaks toimetuse püstitatud küsimuse vastupidi – kas vaktsineeritud võiksid saada privileege kõrge viirusnakkuse taseme korral. Vastus on jah. Olukorras, kus Eesti ei suuda sügise alguseks vaktsineerida – täielikult vaktsineerida – vähemalt 70 protsenti 12+ elanikkonnast, on paratamatu, et meie nakkusnäitajad hakkavad tõusma.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaktsineerimata inimeste vabaduste piiramise soovijad jätavad arvestamata kahju, mida selline passiivagressiivne survestamine kaasa toob, kirjutab Äripäeva raadio toimetaja Rivo Sarapik.
Viimasel nädalal on mitmed Eesti poliitikud eesotsas Andrus Ansipiga märkinud, et Covid-19 vastu vaktsineerimata inimeste liikumisõigusi tuleb hakata piirama. Piiranguid aga ei vaagita mitte üksnes Eestis, vaid mitmed Euroopa riigid on kaalumas vaktsineerimisele motiveerivaid piiranguid mitte-poogitutele.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.