Äripindade võimaldamine ja seeläbi linnaruumi mitmekesistamine linna poolt on tervitatav, kuid ei tohi teha ainult pool arvutust ning jätta ülejäänud arve arendajate ja ettevõtjate kanda, kirjutab Nõmme linnaosakogu liige Gaspar Šabad (Reformierakond).

- Nõmme linnaosakogu liige Gaspar Šabad
- Foto: Sander Peterson
Tallinna linn on detailplaneeringutes võtnud eesmärgiks asumikeskuste tihendamise ning hoonestuse funktsionaalsuse mitmekesistamise. Inimkeeli tähendab see seda, et linn soovib soosida uute äride teket majade esimestel korrustel ning seeläbi rikastada linnapilti, muuta see nii linnakodanikele kui ka külalistele atraktiivsemaks. Kahjuks tehakse siin pahatihti aga pool arvutust – kinnisvaraarendajale pannakse kohustus ehitada esimesele korrusele äripind vaatamata sellele, et ümbritsev linnaruum reaalse äri toimimist seal absoluutselt ei toeta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.