Piimatööstur: sinu elektritoetuse võtavad ettevõtted endale ja nii ei võida keegi
Kui energiaturul kasutatavad ebaloomulikud reeglid võetaks üle ka toiduaineäris, siis järgneksid nälg ja viletsus, kirjutab piimatööstuse Nordic Milk tegevjuht Ülo Kivine.
Nordic Milki tegevjuht Ülo Kivine
Foto: Liis Treimann
Valitsusel lasub kohustus pakkuda ettevõtetele – eriti kodumaisele toidutööstusele – energiakriisi abipaketti sarnaselt tavatarbijaga, sest elektri hinna kohati ligi kümnekordne kallinemine pole stiihia, vaid sihipärase poliitika tulemus. Kui ettevõtted on sunnitud selle toetuse sinult ise käest ära võtma, siis ei võida selles olukorras mitte keegi.
Tere ja Farmi kaubamärgi järgi tuntud Nordic Milk vahetas gaasi suures osas põlevkiviõli vastu, kuid piimatöösturi sisendkulud tõusevad sel aastal ikkagi 20 miljoni euro võrra, rääkis ettevõtte tegevjuht Ülo Kivine.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.