Eesti osalemine 2025. aasta maailmanäitusel oleks oluline investeering Eesti-Jaapani suhetesse, kirjutab Tartu Ülikooli tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida Uuringute programmijuht ja Aasia majanduse külalislektor Eva Liias.

- 2025. aasta maailmanäituse paviljon kerkib Osakas merre ehitusjäätmetest alusele rajatud 1,55ruutkilomeetrise pindalaga Yumashima tehissaarele.
- Foto: EXPO 2025/Kuvatõmmis
Eesti jääb Jaapani EXPOst kõrvale. Maailmatasemel üritusel Osakas mitteosalemine ei ole vaid välispoliitiliselt oluline, vaid võib Eesti ettevõtlusele tuua pikaajalisi tagajärgi, mida on võibolla raske tajuda, kui puudub pikaajaline kokkupuude Jaapani kultuuriga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui praegu teab Eestit 8 protsenti jaapanlastest, siis pärast Osaka maailmanäitust võiks neid olla viiendik, kirjutab Eesti Tokyo saatkonna äri- ja investeeringute nõunik Oliver Ait.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.