Jaak Madison: realiseerimata tulu maksu alla. Täna Hollandis, homme...?
Hollandi plaan maksustada veel realiseerimata investeerimistulu on puhas kapitalistliku maailma õõnestamine, kirjutab Euroopa parlamendi liige Jaak Madison (KE).
Holland võib teha eksperimente, aga me ei tohiks lasta kapitalismi õõnestajatel Eestis jalgu alla saada, ütleb Jaak Madison.
Foto: Priit Simson / Delfi Meedia / Scanpix
Neil päevil tasub pilk pöörata Hollandi poole. Sealne valitsus ja parlamendi alamkoda kiitsid heaks maksureformi, millega hakatakse väärtpaberite ja krüptovarade pealt maksustama realiseerimata kapitalitulu.
On aeg luua passiivse investeerimisstrateegiaga ehk madalate kuludega riiklik investeerimisfond, kirjutab majandusteadlane ja investor Tarvo Vaarmets arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.