Valitsus ei pea energiasüsteemi käsitsi valmis ehitama. Küll aga peab ta looma püsivad reeglid, mille alusel turg saaks investeerida, kirjutab riigikogu liige Züleyxa Izmailova (SDE).
Hea lugeja! See siin on alles sisuka loo esimene lõik. Kui sa oleks tellija, saaksid seda
artiklit lugedes teada:
- miks peab Züleyxa Izmailova Eesti energiapoliitika suurimaks probleemiks mitte ideede nappust, vaid reeglite ebakindlust;
- kuidas mõjutavad vastuolulised poliitilised sõnumid investorite otsuseid ja elektri hinda ettevõtjate jaoks;
- mille poolest erineb Izmailova hinnangul tegelik elektrifitseerimise plaan senisest valitsuse energiakursist.