• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 300,00%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 100−0,01%10 428,27
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,86
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 300,00%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 100−0,01%10 428,27
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,86
Napilt on eelmine suur diiselmootorite heitmeskandaal vaibumas, kui juba kerkib Volkswagen Grupi ette uus suur probleem, kirjutab Briti autoväljaanne Autocar.
Volkswagen Group
  • Volkswagen Group
Nimelt puudutab seekordne mure 124 000 elektriautot ja pistikhübriidi, mille laadimissüsteemist on avastatud kantserogeenset metalli, kaadmiumi. Probleem puudutab nii Volkswageni e-Golfi, e-Upi, Golf GTEd ja Passat GTEd kui ka hübriidajamiga Audi ja Porsche mudeleid.
Wirtschaftswoche teatab, et VW sai probleemist aimu 20. juulil ja informeeris kohe ka võime. Laadijates peitub 0,008 grammi kaadmiumi, mis hästi isoleerituna küll kasutajatele ohtu ei kujuta, kuid murekohaks on kemikaali keskkonnamõju pärast sõidukite eluea lõppu.
Nüüd ootab Volkswagen Saksa transpordiameti KBA otsust, kas ettevõttel tuleb kohe 124 000 müüdud sõidukit remondiks tagasi kutsuda.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele