Kuigi Uber läheb Alibaba ja Facebooki kõrval ajalukku ühe USA väärtuslikuma IPOna, valmistas esimene kauplemispäev investoritele pettumuse. Nüüd otsitakse vabandusi ja uuritakse, mis edasi. Eestis oodatakse aga pikisilmi Bolti börsileminekut.

- Uberi meeskond reedesel börsikella helistamisel. Uberi juht D. Khosrowshahi vasakult kolmas. Kuigi Uberi aktsiad hinnati kõige alumises otsas, 45 dollari juures, alustas aktsia kauplemist sellest allpool, 42 dollari juures ja kukkus päeva lõpuks 41,57 dollarile.
- Foto: SIPA/Scanpix
Esimese börsipäeva lõpuks, kui aktsia oli oma emissiooniväärtusest 8% kukkunud, oli Uber väärt 76 miljardit dollarit. Uberi juht Dara Khosrowshahi võis rahule jääda – börsile minek tõi Uberi kassasse 8 miljardit dollarit, millega üks maailma kiiremini kasvavaid ettevõtteid saab nüüd edasisi vallutusplaane rahastada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.