Rootsi telekomiettevõte Ericsson teatas neljandas kvartalis ligi 4,5 miljardi Rootsi krooni suurusest puhaskasumist ja ka priskest dividendist.

- Ericsson üllatas analüütikuid.
- Foto: Reuters/Scanpix
Juhatus teeb üllatuslikult suure dividendiettepaneku, kirjutab Kauppalehti: maksta 2019. aasta eest 1,50kroonine dividend aktsia kohta, mis on mullusest 50% suurem. Dividenditootluseks teeb see 85kroonise aktsia hinna pealt ligi 1,7%. „Me oleme 5G-liider 78 kommertslepinguga,“ teatas ettevõtte juht majandusaruandes. Veel aasta varem teeniti neljandas kvartalis 6,5 miljardit krooni kahjumit.
Seotud lood
Märkimisperiood kestab 26. juunini
Leedu Keskne Krediidiühistu (LCKU), mis ühendab Balti riikide suurimat krediidiühistute võrgustikku, alustab allutatud võlakirjade programmi teist etappi. Leedus, Lätis ja Eestis pakutakse investoritele 11.–26. juunini võimalust soetada kuni 4 miljoni euro väärtuses 8,25% tootlusega võlakirju. Emissiooni esimene etapp ületas pakkumist märkimisväärselt.