Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tallinki suuromanik hakkab Margus Linnamäega ravimiäris konkureerima
Tallinki suuromanik, AS Infortar on sisenenud ravimite ja apteegikaupade hulgimüügiärisse ning nii hakatakse konkurentsi pakkuma Margus Linnamäe samas valdkonnas tegutsevale ettevõttele Magnum.
Tallink Grupi nõukogu esimehe Enn Pandi suurosalusega Infortar astub ravimiäris suurärimehe Margus Linnamäe kandadele.
Foto: Andras Kralla
"Turu avanemine loob uusi võimalusi ja ruumi uutele turuosalistele," kommenteeris Infortari juhatuse liige Eve Pant seda, miks on loodud uus ravimiäris tegutsev tütarfirma Farmatar. "Enne koroonakriisi veebruaris asutasime ravimite ja apteegifirmade hulgimüüja Farmatar, juunis saime Ravimiametilt tegutsemislitsentsi ning oleme nüüd suvel protsessiga edasi läinud," rääkis ta tegevustest uues ärivaldkonnas.
Rangelt reguleeritud hinnapoliitikaga ravimiturul lokkab tegelikult ostuhindadega manipuleerimine ning järelevalve hambutuse tõttu kannatavad nii tarbijad kui riigikassa.
Kas see ongi nüüd uus Eesti reaalsus, et seaduse ees on kõik võrdsed – välja arvatud kõige võrdsemad, küsib riigikogu liige Heljo Pikhof (SDE) viimasel hetkel pidurdunud apteegireformi taustal.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.