Harju Elekter plaanib Rootsis koondada tootmise kahte linna ja ehitada selle jaoks kaks uut tehast, mis võimaldab kulusid kokku hoida ja tõhusamalt toota, teatas ettevõte börsiteate vahendusel.
Harju Elekter on otsustanud äritegevuse laiendamise eesmärgil Rootsi tütarettevõtte üksused koondada Västeråsesse ja Malmösse ning nendes linnades sisse seada uued tehased. Otsusest tulenevalt sõlmis ettevõte täna kavatsuste protokolli kontori- ja tootmishoone rajamiseks Västeråsesse ning rendilepingu uuele ehitatavale tootmishoonele Malmös.
Esmaspäeval sõlmis Harju Elektri Soome tütarettevõte lepingu 5,5% osaluse omandamiseks tehnoloogiaettevõttes IGL-Technologies Oy, mis tegeleb parkimise ja elektrisõidukite laadimisjaamade juhtimissüsteemide arendusega, teatas ettevõte.
Harju Elektri käive ulatus esimeses kvartalis 30,7 miljoni euroni, mis on eelmise aasta samast perioodist 12,2 protsenti tagasihoidlikum. Ettevõtte puhaskasum kahanes sealjuures pea 60 protsenti.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.