Tesla aktsia on kevadest alates jõuliselt taastunud
Tesla aktsia on viimastel kuudel tublisti tõusnud, mis on osalt tingitud sellest, et investorite hinnangul saab elektriautode tootja kiibipuudusega paremini hakkama kui konkurendid, kirjutab Bloomberg.
Teslade tootmist ei ole kiibipuudus väga häirinud.
Foto: Andres Haabu
Tesla aktsia on tõusnud täna New Yorgi börsi eelturul 1,1 protsenti, 852 dollarini. Märtsi alguses kukkus Tesla aktsia 563 dollarini ning nüüdseks on aktsia kevadisest madalpunktist kallinenud juba 50 protsenti.
Tesla sai Hiinas enimmüüdud elektriautode mudelite esikolmikust kaks kohta, näitasid Hiina sõiduautode ühingu (CAAM) kolmapäeval avaldatud esimese kolme kvartali tulemused, vahendab CNBC.
General Motors seadis eile omale ühe ajaloo ambitsioonikaima eesmärgi – investoritele öeldi, et 2030. aastaks plaanitakse käivet kahekordistada, milleni peaks aitama jõuda elektriautode müümine, vahendab Wall Street Journal.
Tesla ületas taas analüütikute ootusi ja toimetas kolmandas kvartalis klientideni 241 300 autot. Võrreldes teise kvartaliga tegi elektriautotootja viiendiku võrra parema tulemuse.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.