Lääne-Euroopa suurim nafta- ja gaasieksportija müüs 2021. aastal välismaale 1,38 triljoni krooni (137 miljardi euro) eest kaupasid. Võrreldes eelneva aastaga suurenes eksport lausa 77 protsenti ning riigi kaubanduse ülejääk oli 531 miljardit krooni, mis on samuti ajaloo kõrgeim näitaja, teatas riigi statistikaamet esmaspäeval.
Naftahinnad tõusid täna ning Brenti futuurid kerkisid viimase kolme aasta kõrgeima tasemeni. Investorid panustavad sellele, et pakkumine püsib jätkuvalt kitsas, vahendab Reuters.
Venemaa gaasitootja Gazprom ei suutnud oma “konservatiivseid” Euroopa-suunalise ekspordi eesmärke täita, mis panustas regiooni energiakriisi süvenemisse, vahendab Bloomberg.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.