Ekspress Grupp ostab aktsiaid tagasi ja maksab dividendi
Balti põhinimekirjas noteeritud meediaorganisatsioon Ekspress Grupp teeb 2. mail toimuval aktsionäride korralisel üldkoosolekul ettepaneku kinnitada aktsiate tagasiostuprogramm ja maksta välja dividend.
Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul soovitakse tagasiostuprogrammiga aktsiakapitali vähendada või kasutada ostetud aktsiaid optsiooniprogrammi tarbeks.
Foto: Andras Kralla
Ekspress Grupi kavandatava aktsiate tagasiostuprogrammiga võib ettevõte osta aktsionäridelt tagasi kuni 2,5 miljonit Ekspress Grupi aktsiat.
Investor ja finantsanalüüsi ekspert Paavo Siimann sõelus läbi Balti börsi põhinimekirjas olevad ettevõtted ning tegi ülevaate, millised aktsiad paistavad eelmise aasta majandusaruannete põhjal soodsamad praeguste aktsiahindade juures.
Ekspress Grupi juhi Mari-Liis Rüütsalu sõnul on kontsernil suur investeerimishuvi ülevõtmistesse, kuigi meedia pole valdkonnana suutnud Balti riikides investeeringuid väga ligi meelitada.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.