Nordeconi juht näeb probleeme avaliku sektori tellimuste vähenemises
Kolmapäeval toimunud aktsionäride koosolekul andis Nordeconi juht Gerd Müller ülevaate praegusest olukorrast. Veel kinnitasid aktsionärid kõik päevakorra punktid.
Nordeconi juht Gerd Müller on alanud aastaga rahul, kuna tööd ja tegemised on teada.
Foto: Liis Treimann
Müller oli aktsionäride koosolekul rahul, et alanud aastaks on ehitust ette planeeritud, kuna teostamata töid on 267 miljoni euro ja sõlmitud lepingute puhul 315 miljonit euro eest.
Nordeconi esimese kvartali müügitulu suurenes ligi 40%, tõustes pea 68,5 miljoni euroni, ärikasum ulatus 0,95 miljoni euroni, kvartali puhaskahjum vähenes kuus korda, 318 000 euroni.
Börsifirma Nordecon vedas Rootsis alt tellijaid ja jäi võlgu alltöövõtjatele, kuid on jätnud tütarfirma põhja minemise loo oma tuhandetele aktsionäridele siiani rääkimata. Kord Rootsis börsifirma lummusesse langenud partnerite suid aga pole võimalik sulgeda.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.