Seekordne nädal pakub investoritele uut IPOt, energiahiiu ja kinnisvaraarendaja dividende ning mitme ettevõtte müügitulemusi ja aktsionäride koosolekuid.
Cleveron Mobility on välja kasvanud pakiautomaate ehitavast Cleveronist. Ettevõtte juhatuse esimehe Arno Küti (pildil) sõnul tahetakse börsilt raha kaasata tarkvaraarenduseks.
Foto: Liis Treimann
Investoreid köidab see nädal kindlasti enim uus aktsiapakkumine. Alates tänasest on võimalik hakata märkima isejuhtivaid sõidukeid arendava ja autonoomseid robotkullereid tootva Cleveron Mobility aktsiaid.
Cleveron Mobility taotlus aktsiate First Northi alternatiivbörsile kauplemisele võtmiseks sai Tallinna börsilt heakskiidu. Pakkumine algab juba esmaspäeval.
Purtse päikesepargi ehitamiseks langetas Enefti Green lõpliku investeerimisotsuse, mille kohaselt investeeritakse 19,5 miljonit eurot, teatas ettevõte börsile.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.