Suurinvestor müüs miljoni eest Merko aktsiaid: tulemas on rasked aastad
Viimaste kuude jooksul on ehitusettevõtte Merko aktsiad maha müünud suurinvestor Stefan Andersson, kes on õigupoolest järgemööda vabanenud kõigist oma Tallinna börsil olnud positsioonidest.
Investor Sven Einar Stefan Andersson on maha müünud pea kogu oma Tallinna börsi portfelli.
Foto: Eiko Kink
Investor Stefan Andersson on kahe kuu jooksul müünud ligi 70 000 Merko aktsiat ehk kokku on ta vabanenud aktsiatest ligi 1,2 miljoni euro väärtuses. Suurinvestor on müünud ligi 0,4% kõigist börsil noteeritud Merko aktsiatest.
Mõnigi, kes eelmisel aastal Investorite TOPi esisatta jõudis ning silmade põledes oma lemmikaktsiast rääkis, peab nüüd avastama, et on tipust välja kukkunud.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.